erc/ March 29, 2019/


DM4ALL projesi, Horizon 2020 programı kapsamında Avrupa Birliği tarafından fonlanan T.C. Sağlık Bakanlığının liderliğini üstlendiği ve “Tip 2 Diyabetli Hastaların Güçlendirilmesi ve Hastalıklarını Yönetmesi İçin Bilgi ve İletişim Teknolojileri Tedarik İnovasyonu” konulu bir PCP türünde ARGE projesidir.

Konsorsiyum olarak 3 fazdan oluşan projenin ilk iki fazını lider bir şekilde tamamlayıp son faza yine lider olarak kalan 2 konsorsiyumdan ilkiyiz.

ERC olarak bizimde iş ortağı olduğumuz ve Avicenna AHIN ürünümüz ile entegrasyon katmanında katkıda bulunduğumuz Gnomon liderliğindeki 5 farklı ülkeden 6 tedarikçinin yer aldığı konsorsiyumumuz olarak bu pğroje kapsamında DM4All ismini verdiğimiz Diyabet hastalık yönetimi için her iş ortağımızın kendi uzmanlığı ile katkıda bulunduğu BT çözümüzü geliştirmekteyiz.

DM4ALL, diyabetik hastalık tespit ve tedavi süreçlerinin yönetimini kapsayan sağlık uzmanı, doktor, hemşire, formal ve informal bakım uzmanlarına sistemde yer veren, çeşitli fonlsiyonlara sahip web ve mobil uygulamalardan oluşan bir çözümdür. Ayrıca medikal nesnelerin interneti yaklaşımı ile hastanın mekan bağımsız ölçümlerini alıp kolay bir şekilde sağlık ekibi ile paylaşabildiği, toplanan verilerin eNabız gibi yerel merkezi sistemlere de aktarılmasını sağlayan tüm entegrasyonları barındıran bir platformdur.

Klinisyenler ve pratisyenler, hastaya özel modelleri kullanarak yeni tedavi stratejilerinin özelleştirilmesi için hızlı testler yapmak için son derece yeni araçlarla donatılacaklar.

DM4All, uluslararası standartlara son derece uygun, ölçeklenebilir, sağlam, genişletilebilir, yüksek şikayet, çoklu dil destekli ve yaygın olarak erişilebilir bir çözüm olarak tasarlanmıştır.

Müşteriler:

  • T.C. Sağlık Bakanlığı – Türkiye/Ankara
  • SPMS (Servicos Partilhados do Ministerio de Saude) – Portekiz
  • SCMA (Santa Casa da Misericórdia da Amadora) – Portekiz
  • SMS (Servicio Murciano de Salud) – İspanya/Murcia
  • So.Re.Sa (Societá Regionale per la Sanitá S.p.A.) – İtalya-Compania Bölgesi/Napoli
  • FOUND (Azienda Ospedaliera Universitaria Federico II) – İtalya-Campania Bölgesi/Napoli
  • empirica – Gesellschaft für Technologie- und Kommunikationsforschung mbH – Almanya/Bonn
  • Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi – Tükiye/İstanbul

 

Partnerler:

 

Referans Linkler:

 

 

Share this Post